Email:

Şifre:

KARARLAR

YARGI KARARLARI

Hızlı MenüGeçici kabul itibar tarihi nedir?

Karar Özeti

Yapım İşleri Muayene Ve Kabul Yönetmeliği geçici kabul itibar tarihi başlıklı 8'inci maddesinde:  "Yüklenicinin, taahhüdündeki işi sözleşmesinde veya idarece verilen en son süre uzatım kararında öngörülen iş bitim tarihinde tamamladığı, yapı denetim görevlileri tarafından yapılan ön incelemede tespit edilmiş olması şartı ile, kabul komisyonunun iş yerine geç gitmesi ve kabul işlemini geç yapması halinde, kabul tutanağında itibar tarihi olarak işin fiilen bitmiş olduğu tarih gösterilir ve bu tarih, işin geçici kabul tarihi kabul edilir."  denilmektedir.

 

Kabul komisyonları yüklenicinin işi bitirdiği tarihten sonra geçici kabul yapmak üzere işyerine gidebilmektedir.  Burada işin bitim tarihi ile ilgili doğabilecek  sakıncaları ortadan kaldırmak amacıyla, yapı denetim görevlisince yapılan ön incelemede tespit edilmek şartı ile geçici kabul tarihi komisyonun işyerine gittiği tarih yerine, işin fiilen bitirildiği tarih olan geçici kabul itibar tarihi olarak kabul edilir.

 

- Karara ilişkin daha detaylı bilgi almak için soru / cevap kısmından bize ulaşabilirsiniz -

SORU - CEVAP

Mevzuat

Doğrudan Temin

Sayıştay Kararları

İstatistikler

  • Online Ziyaretci :

    2
  • Bugün Ziyaretci :

    156
  • Karar Sayısı :

    3233

Yargıtay Danıştay Sayıştay

Bu Sitede yeralan verilerin tamamı ihalekararisor.com' a ait olup. İzinsiz kopyalanması ve yayınlanması izni verilmemiştir.

Web Tasarım MedyaNef
web tasarım ankara