Email:

Şifre:

KARARLAR

YARGI KARARLARI

Hızlı MenüHizmet alım işlerinde hakediş raporlarında yüklenicinin imzası olmaksızın ödeme yapılabilir mi?

Karar Özeti

Hizmet alım işleri genel şartnamesinin 42.a.1’inci maddesinde;


“……..  Düzenlenen hakediş raporunun işleme konulabilmesi için, yüklenici veya işbaşında bulunan vekili tarafından imzalanmış olması gereklidir.


Yüklenici veya vekili, bildirilen günde, hakedişe esas hesaplamaların yapılmasında hazır bulunmazsa kontrol teşkilatı hesaplamaları tek başına yaparak hakediş raporunu düzenler ve yüklenicinin bu husustaki itirazları kabul edilmez.


Hakediş raporu düzenlendikten sonra bir hafta içinde yüklenici raporu imzalamazsa kontrol teşkilatı, hakediş raporunu idareye gönderir ve rapor yüklenici tarafından imzalanıncaya kadar idarede hiçbir işlem yapılmaksızın bekletilir. Yüklenici hakediş raporlarını zamanında imzalamazsa, ödemede meydana gelecek gecikmeden dolayı hiçbir şikayet ve istekte bulunamaz…………”denilmektedir.


İlgili madde gereğince hakediş raporlarının yüklenici tarafından imzalanması gerekmektedir. İmzalanmadığı takdir de, hakedişler kontrol teşkilatı tarafından hazırlanıp idareye gönderilecek ve yüklenici tarafında imzalanana kadar idarede bekletilecektir ve yükleniciye ödeme yapılmayacaktır.

Karar


Bu sayfa 2876 kez görüntülendi.
- Karara ilişkin daha detaylı bilgi almak için soru / cevap kısmından bize ulaşabilirsiniz -

SORU - CEVAP

Mevzuat

Doğrudan Temin

Sayıştay Kararları

İstatistikler

  • Online Ziyaretci :

    3
  • Bugün Ziyaretci :

    146
  • Karar Sayısı :

    3233

Yargıtay Danıştay Sayıştay

Bu Sitede yeralan verilerin tamamı ihalekararisor.com' a ait olup. İzinsiz kopyalanması ve yayınlanması izni verilmemiştir.

Web Tasarım MedyaNef
web tasarım ankara